    CTS-Frequency Controls CA32P2504INR
    Part No.:
    CA32P2504INR
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Category:
    Oscillators
    Package:
    6-SMD, No Lead
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCA32P2504INR.pdf
    Description:
    3.2mmx2.5mm Surface Mount Automo
    Manufacturer:
    CTS-Frequency Controls
    Series:
    CA32P
    Package/Case:
    6-SMD, No Lead
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Base Resonator:
    Crystal
    Type:
    XO (Standard)
    Function:
    Standby (Power Down)
    Output:
    LVPECL
    Voltage - Supply:
    2.5V
    Height - Seated (Max):
    0.047" (1.20mm)
    Frequency Stability:
    ±30ppm
    Absolute Pull Range (APR):
    Frequency:
    25 MHz
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth:
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Current - Supply (Max):
    80mA
    Supplier Device Package:
    6-SMD (3.2x2.5)
    Ratings:
    AEC-Q200
    Mounting Style:
    Surface Mount
    1. How to order CA32P2504INR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CA32P2504INR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CA32P2504INR?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image CA32P2504INR
    Part Number CA32P2504INR
    Manufacturer CTS-Frequency Controls
    Series CA32P
    Package/Case 6-SMD, No Lead
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Base Resonator Crystal
    Type XO (Standard)
    Function Standby (Power Down)
    Output LVPECL
    Voltage - Supply 2.5V
    Height - Seated (Max) 0.047" (1.20mm)
    Frequency Stability ±30ppm
    Absolute Pull Range (APR) -
    Frequency 25 MHz
    Operating Temperature -40°C ~ 85°C
    Spread Spectrum Bandwidth -
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Current - Supply (Max) 80mA