    Diotec Semiconductor P6SMAJ22A
    Part No.:
    P6SMAJ22A
    Manufacturer:
    Diotec Semiconductor
    Category:
    TVS Diodes
    Package:
    DO-214AC, SMA
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDP6SMAJ22A.pdf
    Description:
    TVS DIODE 22VWM 35.5VC DO-214AC
    Manufacturer:
    Diotec Semiconductor
    Package/Case:
    DO-214AC, SMA
    Series:
    Packaging:
    Bulk
    Part Status:
    Active
    Type:
    Zener
    Unidirectional Channels:
    1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    22V
    Voltage - Breakdown (Min):
    24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    35.5V
    Supplier Device Package:
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    16.9A
    Power - Peak Pulse:
    600W
    Bidirectional Channels:
    Power Line Protection:
    No
    Part Applications:
    General Purpose
    Mounting Style:
    Surface Mount
    Capacitance @ Frequency:
    Qualification:
    Operating Temperature:
    -50°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    1. How to order P6SMAJ22A on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the P6SMAJ22A price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of P6SMAJ22A?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of P6SMAJ22A.
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image P6SMAJ22A
    Part Number P6SMAJ22A
    Manufacturer Diotec Semiconductor
    Package/Case DO-214AC, SMA
    Series -
    Packaging Bulk
    Part Status Active
    Type Zener
    Unidirectional Channels 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V
    Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
    Supplier Device Package DO-214AC (SMA)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.9A
    Power - Peak Pulse 600W
    Bidirectional Channels -
    Power Line Protection No
    Part Applications General Purpose
    Mounting Style Surface Mount
    Capacitance @ Frequency -
    Qualification -
    Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)