    Diotec Semiconductor TPSMA6L22A-AQ
    Part No.:
    TPSMA6L22A-AQ
    Manufacturer:
    Diotec Semiconductor
    Category:
    TVS Diodes
    Package:
    DO-221AC, SMA Flat Leads
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDTPSMA6L22A-AQ.pdf
    Description:
    TVS DIODE 22VWM 35.5VC SMAF
    Manufacturer:
    Diotec Semiconductor
    Package/Case:
    DO-221AC, SMA Flat Leads
    Series:
    Packaging:
    Bulk
    Part Status:
    Active
    Type:
    Zener
    Unidirectional Channels:
    1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    22V
    Voltage - Breakdown (Min):
    24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    35.5V
    Supplier Device Package:
    SMAF
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    16.9A
    Power - Peak Pulse:
    600W
    Bidirectional Channels:
    Power Line Protection:
    No
    Part Applications:
    Mounting Style:
    Surface Mount
    Capacitance @ Frequency:
    Qualification:
    AEC-Q101
    Operating Temperature:
    -50°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Automotive
    1. How to order TPSMA6L22A-AQ on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the TPSMA6L22A-AQ price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of TPSMA6L22A-AQ?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image TPSMA6L22A-AQ
    Part Number TPSMA6L22A-AQ
    Manufacturer Diotec Semiconductor
    Package/Case DO-221AC, SMA Flat Leads
    Series -
    Packaging Bulk
    Part Status Active
    Type Zener
    Unidirectional Channels 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V
    Voltage - Breakdown (Min) 24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.5V
    Supplier Device Package SMAF
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 16.9A
    Power - Peak Pulse 600W
    Bidirectional Channels -
    Power Line Protection No
    Part Applications -
    Mounting Style Surface Mount
    Capacitance @ Frequency -
    Qualification AEC-Q101
    Operating Temperature -50°C ~ 150°C (TJ)