    KEMET C1210C226K9RAL7800
    Part No.:
    C1210C226K9RAL7800
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDC1210C226K9RAL7800.pdf
    Description:
    CAP CER 22UF 6.3V X7R 1210
    Series:
    SMD Comm X7R SnPb
    Capacitance:
    22 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Part Applications:
    High Reliability, Bypass, Decoupling
    Voltage - Rated:
    6.3V
    Thickness (Max):
    0.110" (2.80mm)
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order C1210C226K9RAL7800 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the C1210C226K9RAL7800 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of C1210C226K9RAL7800?
    Image C1210C226K9RAL7800
    Part Number C1210C226K9RAL7800
    Manufacturer KEMET
    Series SMD Comm X7R SnPb
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 22 µF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Ratings -
    Part Applications High Reliability, Bypass, Decoupling
    Voltage - Rated 6.3V
    Package / Case 1210 (3225 Metric)
    Thickness (Max) 0.110" (2.80mm)
    Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)