    KEMET C1210C472F5GACAUTO
    Part No.:
    C1210C472F5GACAUTO
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDC1210C472F5GACAUTO.pdf
    Description:
    CAP CER 1210
    Series:
    SMD Auto C0G
    Capacitance:
    4700 pF
    Tolerance:
    ±1%
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low ESL
    Lead Style:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Part Applications:
    Automotive
    Voltage - Rated:
    50V
    Size / Dimension:
    0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order C1210C472F5GACAUTO on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the C1210C472F5GACAUTO price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of C1210C472F5GACAUTO?
    Image C1210C472F5GACAUTO
    Part Number C1210C472F5GACAUTO
    Manufacturer KEMET
    Series SMD Auto C0G
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 4700 pF
    Tolerance ±1%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Low ESL
    Lead Style -
    Ratings AEC-Q200
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 50V
    Thickness (Max) -
    Size / Dimension 0.130" L x 0.098" W (3.30mm x 2.50mm)