    KEMET C2220X334KBRACTU
    Part No.:
    C2220X334KBRACTU
    Manufacturer:
    KEMET
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDC2220X334KBRACTU.pdf
    Description:
    CAP CER 2220 FT
    Manufacturer:
    KEMET
    Series:
    SMD Comm X7R HV Flex
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Capacitance:
    0.33 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Temperature Coefficient:
    X7R
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Low ESL, Soft Termination, High Voltage
    Lead Style:
    Ratings:
    Part Applications:
    Boardflex Sensitive
    Voltage - Rated:
    630V
    Failure Rate:
    Mounting Style:
    Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing:
    Package / Case:
    2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max):
    0.106" (2.70mm)
    Size / Dimension:
    0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order C2220X334KBRACTU on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the C2220X334KBRACTU price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of C2220X334KBRACTU?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image C2220X334KBRACTU
    Part Number C2220X334KBRACTU
    Manufacturer KEMET
    Series SMD Comm X7R HV Flex
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 0.33 µF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient X7R
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features Low ESL, Soft Termination, High Voltage
    Lead Style -
    Ratings -
    Part Applications Boardflex Sensitive
    Voltage - Rated 630V
    Failure Rate -
    Mounting Style Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing -
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
    Size / Dimension 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)