    KEMET CKC18C333GWGACAUTO
    Part No.:
    CKC18C333GWGACAUTO
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCKC18C333GWGACAUTO.pdf
    Description:
    KC-LINK 1812 33NF 650VDC C0G
    Series:
    KC Link Auto C0G
    Capacitance:
    0.033 µF
    Tolerance:
    ±2%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Low ESL, High Voltage, High Temperature
    Lead Style:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Part Applications:
    Automotive
    Voltage - Rated:
    650V
    Thickness (Max):
    0.087" (2.20mm)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order CKC18C333GWGACAUTO on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CKC18C333GWGACAUTO price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CKC18C333GWGACAUTO?
    Image CKC18C333GWGACAUTO
    Part Number CKC18C333GWGACAUTO
    Manufacturer KEMET
    Series KC Link Auto C0G
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 0.033 µF
    Tolerance ±2%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features Low ESL, High Voltage, High Temperature
    Lead Style -
    Ratings AEC-Q200
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 650V
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)