    KEMET CKC18X153JWGAC7800
    Part No.:
    CKC18X153JWGAC7800
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCKC18X153JWGAC7800.pdf
    Description:
    KC-LINK 1812 15NF 650VDC C0G
    Series:
    KC Link Comm C0G
    Capacitance:
    0.015 µF
    Tolerance:
    ±5%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
    Part Applications:
    Boardflex Sensitive
    Voltage - Rated:
    650V
    Thickness (Max):
    0.106" (2.70mm)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order CKC18X153JWGAC7800 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CKC18X153JWGAC7800 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CKC18X153JWGAC7800?
    Image CKC18X153JWGAC7800
    Part Number CKC18X153JWGAC7800
    Manufacturer KEMET
    Series KC Link Comm C0G
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 0.015 µF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
    Lead Style -
    Ratings -
    Part Applications Boardflex Sensitive
    Voltage - Rated 650V
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)