    KEMET CKC18X822GWGAC7210
    Part No.:
    CKC18X822GWGAC7210
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCKC18X822GWGAC7210.pdf
    Description:
    KC-LINK 1812 8.2NF 650VDC C0G
    Series:
    KC Link Comm C0G
    Capacitance:
    8200 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Part Applications:
    Boardflex Sensitive
    Voltage - Rated:
    650V
    Thickness (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Size / Dimension:
    0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order CKC18X822GWGAC7210 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CKC18X822GWGAC7210 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CKC18X822GWGAC7210?
    Image CKC18X822GWGAC7210
    Part Number CKC18X822GWGAC7210
    Manufacturer KEMET
    Series KC Link Comm C0G
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 8200 pF
    Tolerance ±2%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Ratings -
    Part Applications Boardflex Sensitive
    Voltage - Rated 650V
    Package / Case 1812 (4532 Metric)
    Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
    Size / Dimension 0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)