    KEMET CKC21C104MWGACAUTO
    Part No.:
    CKC21C104MWGACAUTO
    Manufacturer:
    KEMET
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCKC21C104MWGACAUTO.pdf
    Description:
    KC-LINK 2220 0.1UF 650VDC C0G
    Manufacturer:
    KEMET
    Series:
    KC Link Auto C0G
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Capacitance:
    0.1 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Low ESL, High Voltage, High Temperature
    Lead Style:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Part Applications:
    Automotive
    Voltage - Rated:
    650V
    Failure Rate:
    Mounting Style:
    Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing:
    Package / Case:
    2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max):
    0.106" (2.70mm)
    Size / Dimension:
    0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order CKC21C104MWGACAUTO on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CKC21C104MWGACAUTO price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CKC21C104MWGACAUTO?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image CKC21C104MWGACAUTO
    Part Number CKC21C104MWGACAUTO
    Manufacturer KEMET
    Series KC Link Auto C0G
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 0.1 µF
    Tolerance ±20%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features Low ESL, High Voltage, High Temperature
    Lead Style -
    Ratings AEC-Q200
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 650V
    Failure Rate -
    Mounting Style Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing -
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
    Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)