    KEMET CKC21C223GCGAC7800
    Part No.:
    CKC21C223GCGAC7800
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCKC21C223GCGAC7800.pdf
    Description:
    KC-LINK 2220 22NF 500VDC C0G
    Series:
    KC Link Comm C0G
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±2%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Part Applications:
    General Purpose
    Voltage - Rated:
    500V
    Thickness (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Size / Dimension:
    0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order CKC21C223GCGAC7800 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CKC21C223GCGAC7800 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CKC21C223GCGAC7800?
    Image CKC21C223GCGAC7800
    Part Number CKC21C223GCGAC7800
    Manufacturer KEMET
    Series KC Link Comm C0G
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 0.022 µF
    Tolerance ±2%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Ratings -
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 500V
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
    Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)