    KEMET CKC21C622MDGAC7800
    Part No.:
    CKC21C622MDGAC7800
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCKC21C622MDGAC7800.pdf
    Description:
    KC-LINK 2220 6.2NF 1000VDC C0G
    Capacitance:
    6200 pF
    Tolerance:
    ±20%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Thickness (Max):
    0.106" (2.70mm)
    Size / Dimension:
    0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order CKC21C622MDGAC7800 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CKC21C622MDGAC7800 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CKC21C622MDGAC7800?
    Image CKC21C622MDGAC7800
    Part Number CKC21C622MDGAC7800
    Part Status Active
    Capacitance 6200 pF
    Tolerance ±20%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max) 0.106" (2.70mm)
    Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)