    KEMET CKC21C752KDGAC7210
    Part No.:
    CKC21C752KDGAC7210
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCKC21C752KDGAC7210.pdf
    Description:
    KC-LINK 2220 7.5NF 1000VDC C0G
    Capacitance:
    7500 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Voltage - Rated:
    1000V (1kV)
    Thickness (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Size / Dimension:
    0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order CKC21C752KDGAC7210 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CKC21C752KDGAC7210 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CKC21C752KDGAC7210?
    Image CKC21C752KDGAC7210
    Part Number CKC21C752KDGAC7210
    Part Status Active
    Capacitance 7500 pF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Part Applications General Purpose
    Voltage - Rated 1000V (1kV)
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
    Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)