    KEMET CKC21C823KCGACAUTO
    Part No.:
    CKC21C823KCGACAUTO
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCKC21C823KCGACAUTO.pdf
    Description:
    KC-LINK 2220 82NF 500VDC C0G
    Series:
    KC Link Auto C0G
    Capacitance:
    0.082 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Low ESL, High Voltage, High Temperature
    Lead Style:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Part Applications:
    Automotive
    Voltage - Rated:
    500V
    Thickness (Max):
    0.087" (2.20mm)
    Size / Dimension:
    0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order CKC21C823KCGACAUTO on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CKC21C823KCGACAUTO price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CKC21C823KCGACAUTO?
    Image CKC21C823KCGACAUTO
    Part Number CKC21C823KCGACAUTO
    Manufacturer KEMET
    Series KC Link Auto C0G
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 0.082 µF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features Low ESL, High Voltage, High Temperature
    Lead Style -
    Ratings AEC-Q200
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 500V
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
    Size / Dimension 0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)