    KEMET CKC21X223KWGAC7800
    Part No.:
    CKC21X223KWGAC7800
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCKC21X223KWGAC7800.pdf
    Description:
    KC-LINK 2220 22NF 650VDC C0G
    Capacitance:
    0.022 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Features:
    Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
    Part Applications:
    Boardflex Sensitive
    Voltage - Rated:
    650V
    Thickness (Max):
    0.071" (1.80mm)
    Size / Dimension:
    0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order CKC21X223KWGAC7800 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CKC21X223KWGAC7800 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CKC21X223KWGAC7800?
    Image CKC21X223KWGAC7800
    Part Number CKC21X223KWGAC7800
    Part Status Active
    Capacitance 0.022 µF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Features Low ESL, Soft Termination, High Voltage, High Temperature
    Lead Style -
    Ratings -
    Part Applications Boardflex Sensitive
    Voltage - Rated 650V
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max) 0.071" (1.80mm)
    Size / Dimension 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)