    KEMET CKC21X393MCGAC7800
    Part No.:
    CKC21X393MCGAC7800
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCKC21X393MCGAC7800.pdf
    Description:
    KC-LINK 2220 39NF 500VDC C0G
    Series:
    KC Link Comm C0G
    Capacitance:
    0.039 µF
    Tolerance:
    ±20%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Part Applications:
    Boardflex Sensitive
    Voltage - Rated:
    500V
    Thickness (Max):
    0.061" (1.55mm)
    Size / Dimension:
    0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order CKC21X393MCGAC7800 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CKC21X393MCGAC7800 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CKC21X393MCGAC7800?
    Image CKC21X393MCGAC7800
    Part Number CKC21X393MCGAC7800
    Manufacturer KEMET
    Series KC Link Comm C0G
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 0.039 µF
    Tolerance ±20%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Ratings -
    Part Applications Boardflex Sensitive
    Voltage - Rated 500V
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max) 0.061" (1.55mm)
    Size / Dimension 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)