    KEMET CKC21X822JWGAC7800
    Part No.:
    CKC21X822JWGAC7800
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCKC21X822JWGAC7800.pdf
    Description:
    KC-LINK 2220 8.2NF 650VDC C0G
    Capacitance:
    8200 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Voltage - Rated:
    650V
    Thickness (Max):
    0.087" (2.20mm)
    Size / Dimension:
    0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order CKC21X822JWGAC7800 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CKC21X822JWGAC7800 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CKC21X822JWGAC7800?
    Image CKC21X822JWGAC7800
    Part Number CKC21X822JWGAC7800
    Part Status Active
    Capacitance 8200 pF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Voltage - Rated 650V
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
    Size / Dimension 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)