    KEMET CKC21X912JCGAC7800
    Part No.:
    CKC21X912JCGAC7800
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDCKC21X912JCGAC7800.pdf
    Description:
    KC-LINK 2220 9.1NF 500VDC C0G
    Capacitance:
    9100 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Voltage - Rated:
    500V
    Thickness (Max):
    0.087" (2.20mm)
    Size / Dimension:
    0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order CKC21X912JCGAC7800 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the CKC21X912JCGAC7800 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of CKC21X912JCGAC7800?
    Image CKC21X912JCGAC7800
    Part Number CKC21X912JCGAC7800
    Part Status Active
    Capacitance 9100 pF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Voltage - Rated 500V
    Package / Case 2220 (5750 Metric)
    Thickness (Max) 0.087" (2.20mm)
    Size / Dimension 0.232" L x 0.197" W (5.90mm x 5.00mm)