    KEMET F871AL682K330R
    Part No.:
    F871AL682K330R
    Radial
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDF871AL682K330R.pdf
    Description:
    CAP FILM POLYPROP RAD X1
    Capacitance:
    6800 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Voltage Rating - DC:
    800V
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 110°C
    Voltage Rating - AC:
    330V
    Size / Dimension:
    0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.295" (7.50mm)
    Lead Spacing:
    0.394" (10.00mm)
    Part Applications:
    EMI, RFI Suppression
    1. How to order F871AL682K330R on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the F871AL682K330R price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of F871AL682K330R?
    Image F871AL682K330R
    Part Number F871AL682K330R
    Manufacturer KEMET
    Package/Case Radial
    Capacitance 6800 pF
    Tolerance ±10%
    Voltage Rating - DC 800V
    Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
    Operating Temperature -40°C ~ 110°C
    Mounting Style Through Hole
    Voltage Rating - AC 330V
    Size / Dimension 0.512" L x 0.374" W (13.00mm x 9.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
    Ratings X1
    Lead Spacing 0.394" (10.00mm)