    KOA Speer Electronics, Inc. RK73B1HTTC433J
    Part No.:
    RK73B1HTTC433J
    Package:
    0201 (0603 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRK73B1HTTC433J.pdf
    Description:
    RES 43K OHM 5% 1/20W 0201
    Series:
    RK73B
    Package/Case:
    0201 (0603 Metric)
    Part Status:
    Not For New Designs
    Resistance:
    43 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Power (Watts):
    0.05W, 1/20W
    Ratings:
    0201
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.010" (0.26mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RK73B1HTTC433J on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the RK73B1HTTC433J price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73B1HTTC433J?
    Image RK73B1HTTC433J
    Part Number RK73B1HTTC433J
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RK73B
    Package/Case 0201 (0603 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Not For New Designs
    Resistance 43 kOhms
    Tolerance ±5%
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.05W, 1/20W
    Ratings 0201
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)