    KOA Speer Electronics, Inc. RK73B1JRTTD681J
    Part No.:
    RK73B1JRTTD681J
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRK73B1JRTTD681J.pdf
    Description:
    RES 680 OHM 5% 1/8W 0603
    Series:
    RK73-RT
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Part Status:
    Active
    Resistance:
    680 Ohms
    Tolerance:
    ±5%
    Features:
    Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Ratings:
    0603
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RK73B1JRTTD681J on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the RK73B1JRTTD681J price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73B1JRTTD681J?
    Image RK73B1JRTTD681J
    Part Number RK73B1JRTTD681J
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RK73-RT
    Package/Case 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Resistance 680 Ohms
    Tolerance ±5%
    Composition Thick Film
    Features Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package -
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)