    KOA Speer Electronics, Inc. RK73B2BTTD684J
    Part No.:
    RK73B2BTTD684J
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRK73B2BTTD684J.pdf
    Description:
    RES 680K OHM 5% 1/4W 1206
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Series:
    RK73B
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Resistance:
    680 kOhms
    Tolerance:
    ±5%
    Composition:
    Thick Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Ratings:
    1206
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order RK73B2BTTD684J on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the RK73B2BTTD684J price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73B2BTTD684J?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image RK73B2BTTD684J
    Part Number RK73B2BTTD684J
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RK73B
    Package/Case 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Resistance 680 kOhms
    Tolerance ±5%
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)