    KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1ETTP78R7F
    Part No.:
    RK73H1ETTP78R7F
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRK73H1ETTP78R7F.pdf
    Description:
    RES 78.7 OHM 1% 1/10W 0402
    Resistance:
    78.7 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Size / Dimension:
    0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max):
    0.016" (0.40mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RK73H1ETTP78R7F on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the RK73H1ETTP78R7F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73H1ETTP78R7F?
    Image RK73H1ETTP78R7F
    Part Number RK73H1ETTP78R7F
    Part Status Active
    Resistance 78.7 Ohms
    Tolerance ±1%
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Ratings 0402
    Size / Dimension 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
    Height - Seated (Max) 0.016" (0.40mm)