    KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1HTTC4753F
    Part No.:
    RK73H1HTTC4753F
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRK73H1HTTC4753F.pdf
    Description:
    RES 475K OHM 1% 1/20W 0201
    Resistance:
    475 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.05W, 1/20W
    Size / Dimension:
    0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max):
    0.010" (0.26mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RK73H1HTTC4753F on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the RK73H1HTTC4753F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73H1HTTC4753F?
    Image RK73H1HTTC4753F
    Part Number RK73H1HTTC4753F
    Part Status Not For New Designs
    Resistance 475 kOhms
    Tolerance ±1%
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.05W, 1/20W
    Ratings 0201
    Size / Dimension 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
    Height - Seated (Max) 0.010" (0.26mm)