    KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD1130F
    Part No.:
    RK73H1JTTD1130F
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRK73H1JTTD1130F.pdf
    Description:
    RES 113 OHM 1% 1/8W 0603
    Series:
    RK73H
    Resistance:
    113 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Features:
    Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RK73H1JTTD1130F on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the RK73H1JTTD1130F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73H1JTTD1130F?
    Image RK73H1JTTD1130F
    Part Number RK73H1JTTD1130F
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RK73H
    Part Status Active
    Resistance 113 Ohms
    Tolerance ±1%
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)