    KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD2434F
    Part No.:
    RK73H1JTTD2434F
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRK73H1JTTD2434F.pdf
    Description:
    RES 2.43M OHM 1% 1/10W 0603
    Resistance:
    2.43 MOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RK73H1JTTD2434F on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the RK73H1JTTD2434F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73H1JTTD2434F?
    Image RK73H1JTTD2434F
    Part Number RK73H1JTTD2434F
    Part Status Active
    Resistance 2.43 MOhms
    Tolerance ±1%
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)