    KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD25R5F
    Part No.:
    RK73H1JTTD25R5F
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRK73H1JTTD25R5F.pdf
    Description:
    RES 25.5 OHM 1% 1/8W 0603
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Resistance:
    25.5 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Ratings:
    0603
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RK73H1JTTD25R5F on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the RK73H1JTTD25R5F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73H1JTTD25R5F?
    Image RK73H1JTTD25R5F
    Part Number RK73H1JTTD25R5F
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RK73H
    Package/Case 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Resistance 25.5 Ohms
    Tolerance ±1%
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)