    KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD3404F
    Part No.:
    RK73H1JTTD3404F
    Package:
    0603 (1608 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRK73H1JTTD3404F.pdf
    Description:
    RES 3.4M OHM 1% 1/10W 0603
    Package/Case:
    0603 (1608 Metric)
    Resistance:
    3.4 MOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Temperature Coefficient:
    ±200ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.1W, 1/10W
    Ratings:
    0603
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RK73H1JTTD3404F on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the RK73H1JTTD3404F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73H1JTTD3404F?
    Image RK73H1JTTD3404F
    Part Number RK73H1JTTD3404F
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RK73H
    Package/Case 0603 (1608 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Resistance 3.4 MOhms
    Tolerance ±1%
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±200ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.1W, 1/10W
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)