    KOA Speer Electronics, Inc. RK73H1JTTD57R6F
    Part No.:
    RK73H1JTTD57R6F
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRK73H1JTTD57R6F.pdf
    Description:
    RES 57.6 OHM 1% 1/8W 0603
    Resistance:
    57.6 Ohms
    Tolerance:
    ±1%
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.125W, 1/8W
    Size / Dimension:
    0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max):
    0.022" (0.55mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RK73H1JTTD57R6F on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the RK73H1JTTD57R6F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73H1JTTD57R6F?
    Image RK73H1JTTD57R6F
    Part Number RK73H1JTTD57R6F
    Part Status Active
    Resistance 57.6 Ohms
    Tolerance ±1%
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.125W, 1/8W
    Ratings 0603
    Size / Dimension 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
    Height - Seated (Max) 0.022" (0.55mm)