    KOA Speer Electronics, Inc. RK73H2BTTD9312F
    Part No.:
    RK73H2BTTD9312F
    Package:
    1206 (3216 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRK73H2BTTD9312F.pdf
    Description:
    RES 93.1K OHM 1% 1/4W 1206
    Package/Case:
    1206 (3216 Metric)
    Resistance:
    93.1 kOhms
    Tolerance:
    ±1%
    Temperature Coefficient:
    ±100ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Ratings:
    1206
    Size / Dimension:
    0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RK73H2BTTD9312F on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the RK73H2BTTD9312F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RK73H2BTTD9312F?
    Image RK73H2BTTD9312F
    Part Number RK73H2BTTD9312F
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RK73H
    Package/Case 1206 (3216 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Resistance 93.1 kOhms
    Tolerance ±1%
    Composition Thick Film
    Features Automotive AEC-Q200
    Temperature Coefficient ±100ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Ratings 1206
    Size / Dimension 0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
    Height - Seated (Max) 0.028" (0.70mm)