    KOA Speer Electronics, Inc. RN73R2ATTD1300B10
    Part No.:
    RN73R2ATTD1300B10
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Category:
    Chip Resistor - Surface Mount
    Package:
    0805 (2012 Metric)
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRN73R2ATTD1300B10.pdf
    Description:
    RES 130 OHM 0.1% 1/8W 0805
    Manufacturer:
    KOA Speer Electronics, Inc.
    Series:
    RN73R
    Package/Case:
    0805 (2012 Metric)
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Resistance:
    130 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Composition:
    Thin Film
    Features:
    Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package:
    AEC-Q200
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Ratings:
    0805
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Number of Terminations:
    2
    Failure Rate:
    1. How to order RN73R2ATTD1300B10 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the RN73R2ATTD1300B10 price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73R2ATTD1300B10?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image RN73R2ATTD1300B10
    Part Number RN73R2ATTD1300B10
    Manufacturer KOA Speer Electronics, Inc.
    Series RN73R
    Package/Case 0805 (2012 Metric)
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Resistance 130 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Composition Thin Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)