    KOA Speer Electronics, Inc. RN73R2ATTD1580B10
    Part No.:
    RN73R2ATTD1580B10
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDRN73R2ATTD1580B10.pdf
    Description:
    RES 158 OHM 0.1% 1/8W 0805
    Resistance:
    158 Ohms
    Tolerance:
    ±0.1%
    Temperature Coefficient:
    ±10ppm/°C
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 155°C
    Power (Watts):
    0.25W, 1/4W
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    0.024" (0.60mm)
    Failure Rate:
    1. How to order RN73R2ATTD1580B10 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the RN73R2ATTD1580B10 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of RN73R2ATTD1580B10?
    Image RN73R2ATTD1580B10
    Part Number RN73R2ATTD1580B10
    Part Status Active
    Resistance 158 Ohms
    Tolerance ±0.1%
    Composition Thin Film
    Features Automotive AEC-Q200, Moisture Resistant
    Temperature Coefficient ±10ppm/°C
    Operating Temperature -55°C ~ 155°C
    Supplier Device Package AEC-Q200
    Power (Watts) 0.25W, 1/4W
    Ratings 0805
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max) 0.024" (0.60mm)