    KYOCERA AVX KAM21AT70J226KU
    Part No.:
    KAM21AT70J226KU
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDKAM21AT70J226KU.pdf
    Description:
    CAP CER 22UF 6.3V X7T 0805
    Manufacturer:
    KYOCERA AVX
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Capacitance:
    22 µF
    Tolerance:
    ±10%
    Temperature Coefficient:
    X7T
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Features:
    Lead Style:
    Ratings:
    AEC-Q200
    Part Applications:
    Automotive
    Voltage - Rated:
    6.3V
    Failure Rate:
    Mounting Style:
    Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing:
    Package / Case:
    0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max):
    0.057" (1.45mm)
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order KAM21AT70J226KU on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the KAM21AT70J226KU price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of KAM21AT70J226KU?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image KAM21AT70J226KU
    Part Number KAM21AT70J226KU
    Manufacturer KYOCERA AVX
    Series -
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 22 µF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient X7T
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Features -
    Lead Style -
    Ratings AEC-Q200
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 6.3V
    Failure Rate -
    Mounting Style Surface Mount, MLCC
    Lead Spacing -
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max) 0.057" (1.45mm)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)