    Microchip Technology MP6KE33CA/TR
    Part No.:
    MP6KE33CA/TR
    Description:
    TVS 33V 5% 600W BI
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    28.2V
    Voltage - Breakdown (Min):
    31.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    45.7V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    13.2A
    Power - Peak Pulse:
    600W
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Military
    1. How to order MP6KE33CA/TR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the MP6KE33CA/TR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MP6KE33CA/TR?
    Image MP6KE33CA MP6KE33CAE3 MP6KE33CA/TR
    Part Number MP6KE33CA MP6KE33CAE3 MP6KE33CA/TR
    Unidirectional Channels - - -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 28.2V 28.2V 28.2V
    Voltage - Breakdown (Min) 31.4V 31.4V 31.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 45.7V 45.7V 45.7V
    Supplier Device Package T-18 T-18 T-18
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 13.2A 13.2A 13.2A
    Power - Peak Pulse 600W 600W 600W
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)