    Microchip Technology MSMBJSAC22E3
    Part No.:
    MSMBJSAC22E3
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDMSMBJSAC22E3.pdf
    Description:
    TVS DIODE 22VWM 35.4VC SMBJ
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    22V
    Voltage - Breakdown (Min):
    24.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    35.4V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    14A
    Power - Peak Pulse:
    500W
    Capacitance @ Frequency:
    30pF @ 1MHz
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Military
    1. How to order MSMBJSAC22E3 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the MSMBJSAC22E3 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MSMBJSAC22E3?
    Image MSMBJSAC22E3 MSMBJSAC22E3/TR
    Part Number MSMBJSAC22E3 MSMBJSAC22E3/TR
    Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology
    Package/Case DO-214AA, SMB DO-214AA, SMB
    Series - -
    Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
    Part Status Active Active
    Type Zener Zener
    Unidirectional Channels 1 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 22V 22V
    Voltage - Breakdown (Min) 24.4V 22V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 35.4V 35.4V
    Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ) DO-214AA (SMBJ)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 14A 14A
    Power - Peak Pulse 500W 500W
    Bidirectional Channels - -
    Power Line Protection No No
    Part Applications General Purpose General Purpose
    Mounting Style Surface Mount Surface Mount
    Capacitance @ Frequency 30pF @ 1MHz 30pF @ 1MHz
    Qualification MIL-PRF-19500 MIL-PRF-19500
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TA)