    Microchip Technology MSMBJSAC45E3
    Part No.:
    MSMBJSAC45E3
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDMSMBJSAC45E3.pdf
    Description:
    TVS DIODE 45VWM 77VC SMBJ
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    45V
    Voltage - Breakdown (Min):
    50V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    77V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    6.8A
    Power - Peak Pulse:
    500W
    Capacitance @ Frequency:
    30pF @ 1MHz
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Military
    1. How to order MSMBJSAC45E3 on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the MSMBJSAC45E3 price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MSMBJSAC45E3?
    Image MSMBJSAC45E3
    Part Number MSMBJSAC45E3
    Manufacturer Microchip Technology
    Package/Case DO-214AA, SMB
    Series -
    Packaging Bulk
    Part Status Active
    Type Zener
    Unidirectional Channels 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V
    Voltage - Breakdown (Min) 50V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 77V
    Supplier Device Package DO-214AA (SMBJ)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 6.8A
    Power - Peak Pulse 500W
    Bidirectional Channels -
    Power Line Protection No
    Part Applications General Purpose
    Mounting Style Surface Mount
    Capacitance @ Frequency 30pF @ 1MHz
    Qualification MIL-PRF-19500
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)