    Microchip Technology MSMCJ30CAE3/TR
    Part No.:
    MSMCJ30CAE3/TR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDMSMCJ30CAE3/TR.pdf
    Description:
    TVS DIODE 30VWM 48.4VC SMCJ
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    30V
    Voltage - Breakdown (Min):
    33.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    48.4V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    31A
    Power - Peak Pulse:
    1500W (1.5kW)
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Military
    1. How to order MSMCJ30CAE3/TR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the MSMCJ30CAE3/TR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MSMCJ30CAE3/TR?
    Image MSMCJ30CAE3 MSMCJ30CAE3/TR
    Part Number MSMCJ30CAE3 MSMCJ30CAE3/TR
    Series - -
    Packaging Bulk Tape & Reel (TR)
    Unidirectional Channels - -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 30V 30V
    Voltage - Breakdown (Min) 33.3V 33.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 48.4V 48.4V
    Supplier Device Package DO-214AB (SMCJ) DO-214AB (SMCJ)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 31A 31A
    Power - Peak Pulse 1500W (1.5kW) 1500W (1.5kW)
    Bidirectional Channels 1 1
    Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ) -65°C ~ 150°C (TJ)