    Microchip Technology MSMLG10CA/TR
    Part No.:
    MSMLG10CA/TR
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Category:
    TVS Diodes
    Package:
    DO-215AB, SMC Gull Wing
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDMSMLG10CA/TR.pdf
    Description:
    TVS DIODE 10VWM 17VC SMLG
    Manufacturer:
    Microchip Technology
    Package/Case:
    DO-215AB, SMC Gull Wing
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Type:
    Zener
    Unidirectional Channels:
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    10V
    Voltage - Breakdown (Min):
    11.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    17V
    Supplier Device Package:
    DO-215AB (SMLG)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    176.4A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Bidirectional Channels:
    1
    Power Line Protection:
    No
    Part Applications:
    General Purpose
    Mounting Style:
    Surface Mount
    Capacitance @ Frequency:
    Qualification:
    MIL-PRF-19500
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Military
    1. How to order MSMLG10CA/TR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the MSMLG10CA/TR price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MSMLG10CA/TR?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image MSMLG10CA MSMLG10CAE3 MSMLG10CA/TR MSMLG10CAE3/TR
    Part Number MSMLG10CA MSMLG10CAE3 MSMLG10CA/TR MSMLG10CAE3/TR
    Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
    Series - - - -
    Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Part Status Active Active Active Active
    Type Zener Zener Zener Zener
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 10V 10V 10V 10V
    Voltage - Breakdown (Min) 11.1V 11.1V 11.1V 11.1V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 17V 17V 17V 17V
    Supplier Device Package DO-215AB (SMLG) DO-215AB (SMLG) DO-215AB (SMLG) DO-215AB (SMLG)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 176.4A 176.4A 176.4A 176.4A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)