    Microchip Technology MSMLG13CA/TR
    Part No.:
    MSMLG13CA/TR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDMSMLG13CA/TR.pdf
    Description:
    TVS DIODE 13VWM 21.5VC SMLG
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    13V
    Voltage - Breakdown (Min):
    14.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    21.5V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    139.4A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Military
    1. How to order MSMLG13CA/TR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the MSMLG13CA/TR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MSMLG13CA/TR?
    Image MSMLG13CA MSMLG13CAE3 MSMLG13CA/TR MSMLG13CAE3/TR
    Part Number MSMLG13CA MSMLG13CAE3 MSMLG13CA/TR MSMLG13CAE3/TR
    Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
    Series - - - -
    Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Part Status Active Active Active Active
    Type Zener Zener Zener Zener
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 13V 13V 13V 13V
    Voltage - Breakdown (Min) 14.4V 14.4V 14.4V 14.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 21.5V 21.5V 21.5V 21.5V
    Supplier Device Package DO-215AB (SMLG) DO-215AB (SMLG) DO-215AB (SMLG) DO-215AB (SMLG)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 139.4A 139.4A 139.4A 139.4A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)