    Microchip Technology MSMLG45CA/TR
    Part No.:
    MSMLG45CA/TR
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDMSMLG45CA/TR.pdf
    Description:
    TVS DIODE 45VWM 72.7VC SMLG
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    45V
    Voltage - Breakdown (Min):
    50V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    72.7V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    41.2A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Military
    1. How to order MSMLG45CA/TR on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the MSMLG45CA/TR price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MSMLG45CA/TR?
    Image MSMLG45CA MSMLG45CAE3 MSMLG45CA/TR MSMLG45CAE3/TR
    Part Number MSMLG45CA MSMLG45CAE3 MSMLG45CA/TR MSMLG45CAE3/TR
    Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
    Series - - - -
    Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Part Status Active Active Active Active
    Type Zener Zener Zener Zener
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 45V 45V 45V 45V
    Voltage - Breakdown (Min) 50V 50V 50V 50V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 72.7V 72.7V 72.7V 72.7V
    Supplier Device Package DO-215AB (SMLG) DO-215AB (SMLG) DO-215AB (SMLG) DO-215AB (SMLG)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 41.2A 41.2A 41.2A 41.2A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)