    Microchip Technology MSMLG78A
    Part No.:
    MSMLG78A
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDMSMLG78A.pdf
    Description:
    TVS DIODE 78VWM 126VC SMLG
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    78V
    Voltage - Breakdown (Min):
    86.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    126V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    22.8A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Military
    1. How to order MSMLG78A on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the MSMLG78A price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MSMLG78A?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLG78A.
    7.How to contact us to get technical supports, such as MSMLG78A pin diagram, MSMLG78A datasheet?
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image MSMLG78AE3 MSMLG78AE3/TR MSMLG78A MSMLG78A/TR
    Part Number MSMLG78AE3 MSMLG78AE3/TR MSMLG78A MSMLG78A/TR
    Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
    Series - - - -
    Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
    Part Status Active Active Active Active
    Type Zener Zener Zener Zener
    Unidirectional Channels 1 1 1 1
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 78V 78V 78V 78V
    Voltage - Breakdown (Min) 86.7V 86.7V 86.7V 86.7V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 126V 126V 126V 126V
    Supplier Device Package DO-215AB (SMLG) DO-215AB (SMLG) DO-215AB (SMLG) DO-215AB (SMLG)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 22.8A 22.8A 22.8A 22.8A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)