    Microchip Technology MSMLJ58CA
    Part No.:
    MSMLJ58CA
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDMSMLJ58CA.pdf
    Description:
    TVS DIODE 58VWM 93.6VC DO214AB
    Packaging:
    Bulk
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    58V
    Voltage - Breakdown (Min):
    64.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    93.6V
    Supplier Device Package:
    DO-214AB
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    32A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Military
    1. How to order MSMLJ58CA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the MSMLJ58CA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MSMLJ58CA?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLJ58CA.
    Image MSMLJ58CAE3 MSMLJ58CAE3/TR MSMLJ58CA MSMLJ58CA/TR
    Part Number MSMLJ58CAE3 MSMLJ58CAE3/TR MSMLJ58CA MSMLJ58CA/TR
    Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
    Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
    Series - - - -
    Packaging Bulk Tape & Reel (TR) Bulk Tape & Reel (TR)
    Part Status Active Active Active Active
    Type Zener Zener Zener Zener
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 58V 58V 58V 58V
    Voltage - Breakdown (Min) 64.4V 64.4V 64.4V 64.4V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 93.6V 93.6V 93.6V 93.6V
    Supplier Device Package DO-214AB DO-214AB (SMLJ) DO-214AB DO-214AB (SMLJ)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 32A 32A 32A 32A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)