    Microchip Technology MSMLJ75CA
    Part No.:
    MSMLJ75CA
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDMSMLJ75CA.pdf
    Description:
    TVS DIODE 75VWM 121VC DO214AB
    Packaging:
    Bulk
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    75V
    Voltage - Breakdown (Min):
    83.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    121V
    Supplier Device Package:
    DO-214AB
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    24.8A
    Power - Peak Pulse:
    3000W (3kW)
    Operating Temperature:
    -65°C ~ 150°C (TJ)
    Grade:
    Military
    1. How to order MSMLJ75CA on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the MSMLJ75CA price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of MSMLJ75CA?
    (2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of MSMLJ75CA.
    Image MSMLJ75CAE3 MSMLJ75CA MSMLJ75CAE3/TR MSMLJ75CA/TR
    Part Number MSMLJ75CAE3 MSMLJ75CA MSMLJ75CAE3/TR MSMLJ75CA/TR
    Manufacturer Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology Microchip Technology
    Package/Case DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC DO-214AB, SMC
    Series - - - -
    Packaging Bulk Bulk Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
    Part Status Active Active Active Active
    Type Zener Zener Zener Zener
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 75V 75V 75V 75V
    Voltage - Breakdown (Min) 83.3V 83.3V 83.3V 83.3V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 121V 121V 121V 121V
    Supplier Device Package DO-214AB DO-214AB DO-214AB (SMLJ) DO-214AB (SMLJ)
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 24.8A 24.8A 24.8A 24.8A
    Power - Peak Pulse 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW) 3000W (3kW)