    Micro Commercial Co 15KP180CAL-TP
    Part No.:
    15KP180CAL-TP
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD15KP180CAL-TP.pdf
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    180V
    Voltage - Breakdown (Min):
    200V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    291V
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    52A
    Power - Peak Pulse:
    15000W (15kW)
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)
    Grade:
    1. How to order 15KP180CAL-TP on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 15KP180CAL-TP price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 15KP180CAL-TP?
    Image 15KP180CAL-TP
    Part Number 15KP180CAL-TP
    Unidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 180V
    Voltage - Breakdown (Min) 200V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 291V
    Supplier Device Package R-6
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 52A
    Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
    Qualification -
    Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)