    Micro Commercial Co 15KP26CAL-TP
    Part No.:
    15KP26CAL-TP
    Manufacturer:
    Micro Commercial Co
    Category:
    TVS Diodes
    Package:
    R-6, Axial
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTD15KP26CAL-TP.pdf
    Description:
    TVS,R-6
    Manufacturer:
    Micro Commercial Co
    Package/Case:
    R-6, Axial
    Series:
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Type:
    Zener
    Unidirectional Channels:
    Voltage - Reverse Standoff (Typ):
    26V
    Voltage - Breakdown (Min):
    28.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp:
    44V
    Supplier Device Package:
    R-6
    Current - Peak Pulse (10/1000µs):
    347A
    Power - Peak Pulse:
    15000W (15kW)
    Bidirectional Channels:
    1
    Power Line Protection:
    No
    Part Applications:
    General Purpose
    Mounting Style:
    Through Hole
    Capacitance @ Frequency:
    Qualification:
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 175°C (TJ)
    Grade:
    1. How to order 15KP26CAL-TP on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the 15KP26CAL-TP price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of 15KP26CAL-TP?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image 15KP26CAL-TP
    Part Number 15KP26CAL-TP
    Manufacturer Micro Commercial Co
    Package/Case R-6, Axial
    Series -
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Type Zener
    Unidirectional Channels -
    Voltage - Reverse Standoff (Typ) 26V
    Voltage - Breakdown (Min) 28.9V
    Voltage - Clamping (Max) @ Ipp 44V
    Supplier Device Package R-6
    Current - Peak Pulse (10/1000µs) 347A
    Power - Peak Pulse 15000W (15kW)
    Bidirectional Channels 1
    Power Line Protection No
    Part Applications General Purpose
    Mounting Style Through Hole
    Capacitance @ Frequency -
    Qualification -
    Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)