    Murata Electronics DE21XSA150KN2AT01F
    Part No.:
    DE21XSA150KN2AT01F
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Category:
    Ceramic Capacitors
    Package:
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDDE21XSA150KN2AT01F.pdf
    Description:
    CAP CER
    Manufacturer:
    Murata Electronics
    Series:
    DE2
    Packaging:
    Tape & Reel (TR)
    Part Status:
    Active
    Capacitance:
    15 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Temperature Coefficient:
    SL
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Features:
    Safety Series X1Y2
    Lead Style:
    Straight
    Ratings:
    X1, Y2
    Part Applications:
    Safety
    Voltage - Rated:
    250VAC
    Failure Rate:
    Mounting Style:
    Through Hole
    Lead Spacing:
    0.197" (5.00mm)
    Package / Case:
    Radial, Disc
    Thickness (Max):
    Size / Dimension:
    0.236" Dia (6.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.354" (9.00mm)
    1. How to order DE21XSA150KN2AT01F on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the DE21XSA150KN2AT01F price and inventory displayed accurate?
    4. What forms of payment are accepted?
    Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DE21XSA150KN2AT01F?
    (3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
    Two processes to return the products:
    (1)Inform us within 90 days
    (2)Obtain Requesting Return Authorizations
    If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
    Image DE21XSA150KN2AT01F
    Part Number DE21XSA150KN2AT01F
    Manufacturer Murata Electronics
    Series DE2
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 15 pF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient SL
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Features Safety Series X1Y2
    Lead Style Straight
    Ratings X1, Y2
    Part Applications Safety
    Voltage - Rated 250VAC
    Failure Rate -
    Mounting Style Through Hole
    Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
    Package / Case Radial, Disc
    Thickness (Max) -
    Size / Dimension 0.236" Dia (6.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.354" (9.00mm)