    Murata Electronics DE21XSA680KN2AT01F
    Part No.:
    DE21XSA680KN2AT01F
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDDE21XSA680KN2AT01F.pdf
    Capacitance:
    68 pF
    Tolerance:
    ±10%
    Operating Temperature:
    -40°C ~ 125°C
    Voltage - Rated:
    250VAC
    Lead Spacing:
    0.197" (5.00mm)
    Size / Dimension:
    0.315" Dia (8.00mm)
    Height - Seated (Max):
    0.433" (11.00mm)
    1. How to order DE21XSA680KN2AT01F on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the DE21XSA680KN2AT01F price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of DE21XSA680KN2AT01F?
    Image DE21XSA680KN2AT01F
    Part Number DE21XSA680KN2AT01F
    Part Status Active
    Capacitance 68 pF
    Tolerance ±10%
    Temperature Coefficient SL
    Operating Temperature -40°C ~ 125°C
    Part Applications Safety
    Voltage - Rated 250VAC
    Failure Rate -
    Mounting Style Through Hole
    Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
    Package / Case Radial, Disc
    Thickness (Max) -
    Size / Dimension 0.315" Dia (8.00mm)
    Height - Seated (Max) 0.433" (11.00mm)