    Murata Electronics GCM2165G1H132GA16D
    Part No.:
    GCM2165G1H132GA16D
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGCM2165G1H132GA16D.pdf
    Description:
    CAP CER 1300PF 50V X8G 0805
    Part Status:
    Active
    Capacitance:
    1300 pF
    Tolerance:
    ±2%
    Temperature Coefficient:
    X8G
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 150°C
    Voltage - Rated:
    50V
    Thickness (Max):
    0.028" (0.70mm)
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GCM2165G1H132GA16D on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GCM2165G1H132GA16D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GCM2165G1H132GA16D?
    Image GCM2165G1H132GA16D
    Part Number GCM2165G1H132GA16D
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 1300 pF
    Tolerance ±2%
    Temperature Coefficient X8G
    Operating Temperature -55°C ~ 150°C
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 50V
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max) 0.028" (0.70mm)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)