    Murata Electronics GCM2195C1H133FA16J
    Part No.:
    GCM2195C1H133FA16J
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGCM2195C1H133FA16J.pdf
    Description:
    CAP CER 0.013UF 50V C0G/NP0 0805
    Part Status:
    Active
    Capacitance:
    0.013 µF
    Tolerance:
    ±1%
    Temperature Coefficient:
    C0G, NP0
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Voltage - Rated:
    50V
    Thickness (Max):
    0.037" (0.95mm)
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GCM2195C1H133FA16J on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GCM2195C1H133FA16J price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GCM2195C1H133FA16J?
    Image GCM2195C1H133FA16J
    Part Number GCM2195C1H133FA16J
    Packaging Tape & Reel (TR)
    Part Status Active
    Capacitance 0.013 µF
    Tolerance ±1%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 50V
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)