    Murata Electronics GCM2195C2A821JA16D
    Part No.:
    GCM2195C2A821JA16D
    Datasheet:
    KATY Electronic Technology Co., LTDGCM2195C2A821JA16D.pdf
    Description:
    CAP CER 820PF 100V C0G/NP0 0805
    Capacitance:
    820 pF
    Tolerance:
    ±5%
    Operating Temperature:
    -55°C ~ 125°C
    Voltage - Rated:
    100V
    Thickness (Max):
    0.037" (0.95mm)
    Size / Dimension:
    0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
    Height - Seated (Max):
    1. How to order GCM2195C2A821JA16D on KATY Electronic Technology Co., LTD?
    3. Are the GCM2195C2A821JA16D price and inventory displayed accurate?
    5. How is the shipping arranged?
    6. What is the process for return or replacement of GCM2195C2A821JA16D?
    Image GCM2195C2A821JA16D
    Part Number GCM2195C2A821JA16D
    Part Status Not For New Designs
    Capacitance 820 pF
    Tolerance ±5%
    Temperature Coefficient C0G, NP0
    Operating Temperature -55°C ~ 125°C
    Part Applications Automotive
    Voltage - Rated 100V
    Package / Case 0805 (2012 Metric)
    Thickness (Max) 0.037" (0.95mm)
    Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)